төп бит | сайтның картасы | rss           рус | тат

Бүген 25 май 2017
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы биш елга сайлана.

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 статьясы
Состав һәм структура
Аппарат структурасы
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Аппараты Турында нигезләмә
ТР Дәүләт Советы Рәисе
Сайт Председателя Государственного Совета РТ
Интернет кабул итү
Шушы рәвешчә тутырып, Сез сорауларыгызны бирә аласыз
ФИА ис.
E-mail
Хат тексты
Введите код с картинки
Мин мөрәҗәгатемне ТР Дәүләт Советы сайтының “сорау-җавап” бүлегендә урнаштырырга риза.
Ян-яктагы барлык юллар тутырылырга тиеш
Медиа-материаллар
Вакыйгалар фотогалереясе
19 май 2017
Фәрит Мөхәммәтшин Татарстанның массакүләм мәгълүмат чаралары мөхәррирләре белән очрашты
Барлык вакыйгалар
Депутатлар корпусы
ФӘХРЕТДИНОВ Альберт Шамил улы
 
ФӘХРЕТДИНОВ Альберт Шамил улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
Барлык депутатлар
Сотрудничество

Депутатлар корпусы



МӨХӘММӘТШИН Фәрит Хәйрулла улы
 
МӨХӘММӘТШИН Фәрит Хәйрулла улы
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
КАМАЛТЫНОВ Юрий Зимелевич
 
КАМАЛТЫНОВ Юрий Зимелевич
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары, Татарстан Республикасы Дәүләт Советында “Бердәм Россия” фракциясе җитәкчесе
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
РАТНИКОВА Римма Атлас кызы
 
РАТНИКОВА Римма Атлас кызы
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЛАРИОНОВА  Татьяна Петровна
 
ЛАРИОНОВА Татьяна Петровна
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
МАВРИНА Лилия Николаевна
 
МАВРИНА Лилия Николаевна
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Секретаре
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
АБДУЛЛИН Тәлгать Мидхәт улы
 
АБДУЛЛИН Тәлгать Мидхәт улы
49 нчы номерлы Мамадыш бермандатлы сайлау округы
ГАБДЕЛХАКОВ  Рөстәм Рифгать улы
 
ГАБДЕЛХАКОВ Рөстәм Рифгать улы
Республика округы, "Бердәм Россия" сәяси партиясе
ГӘБДЕЛҖАНОВ Артур Рәшит Улы
 
ГӘБДЕЛҖАНОВ Артур Рәшит Улы
6 нчы Декабристлар бермандатлы сайлау округы
ӘМИНОВ Илшат Юныс улы
 
ӘМИНОВ Илшат Юныс улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
АРТЕМЬЕВ Андрей Вячеславович
 
АРТЕМЬЕВ Андрей Вячеславович
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
БАКОВА Ирина Николаевна
 
БАКОВА Ирина Николаевна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
БАРЫШЕВ Леонид Анатольевич
 
БАРЫШЕВ Леонид Анатольевич
37 нче Алабуга бермандатлы сайлау округы
БИКМУРЗИН Азат Шәүкәт Улы
 
БИКМУРЗИН Азат Шәүкәт Улы
25 нче Бызов бермандатлы сайлау округы
БОРҺАНОВ Рәфис Тимерхан Улы
 
БОРҺАНОВ Рәфис Тимерхан Улы
Татарстан Республикасы Дәүләт Советында “Бердәм Россия” фракциясе җитәкчесе урынбасары
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ВӘЛИЕВ Разил Исмәгыйль улы
 
ВӘЛИЕВ Разил Исмәгыйль улы
26 нчы Актүбә бермандатлы сайлау округы
ВӘЛИЕВ Фоат Вәли улы
 
ВӘЛИЕВ Фоат Вәли улы
44 нче Алексеевск бермандатлы сайлау округы
ВЛАДИМИРОВА Ксения Андреевна
 
ВЛАДИМИРОВА Ксения Андреевна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ВЛАСОВ  Валерий Александрович
 
ВЛАСОВ Валерий Александрович
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ВОРОПАЕВА Татьяна Васильевна
 
ВОРОПАЕВА Татьяна Васильевна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГАЙЗАТУЛЛИН Ринат Рәүф Улы
 
ГАЙЗАТУЛЛИН Ринат Рәүф Улы
41 нче Буа бермандатлы сайлау округы
ГАЙНУЛЛОВ Мөнир Әнвәр улы
 
ГАЙНУЛЛОВ Мөнир Әнвәр улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГАЛИЕВ Марат Һади улы
 
ГАЛИЕВ Марат Һади улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГАЛӘВЕВ Әсфән Галләм улы
 
ГАЛӘВЕВ Әсфән Галләм улы
7 нче Ибраһимов бермандатлы сайлау округы
ГАНИБАЕВ Рифат Шаһит улы
 
ГАНИБАЕВ Рифат Шаһит улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГАНИЕВ Илшат Газим улы
 
ГАНИЕВ Илшат Газим улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГАФУРОВ Илшат Рәфкать улы
 
ГАФУРОВ Илшат Рәфкать улы
45 нче Апас бермандатлы сайлау округы
ГЫЙМАДИЕВ Илдар Шамил улы
 
ГЫЙМАДИЕВ Илдар Шамил улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГЫЙНИЯТОВ Хәлил Зиннур улы
 
ГЫЙНИЯТОВ Хәлил Зиннур улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ГЛУШКОВ Геннадий Николаевич
 
ГЛУШКОВ Геннадий Николаевич
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ДЕМИДОВ Алексей Алексеевич
 
ДЕМИДОВ Алексей Алексеевич
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЕГОРОВ Андрей Юрьевич
 
ЕГОРОВ Андрей Юрьевич
12 нче Габишев бермандатлы сайлау округы
ЕГОРОВ Иван Михайлович
 
ЕГОРОВ Иван Михайлович
30 нчы Сәйдәшев бермандатлы сайлау округы
ҖАББАРОВА Роза Шәрифулла кызы
 
ҖАББАРОВА Роза Шәрифулла кызы
9 нчы Ямашев бермандатлы сайлау округы
ЗАКИРОВ Ринат Зиннур улы
 
ЗАКИРОВ Ринат Зиннур улы
“Татарстан – яңа гасыр” төркеме җитәкчесе
46 нчы Арча бермандатлы сайлау округы
ЗАХАРОВА Светлана Михайловна
 
ЗАХАРОВА Светлана Михайловна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ҖИҺАНШИН Равил Хәбибулла улы
 
ҖИҺАНШИН Равил Хәбибулла улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЗУБАРЕВ Вячеслав Викторович
 
ЗУБАРЕВ Вячеслав Викторович
19 нчы Үзәк бермандатлы сайлау округы
ИСАЕВА Анастасия Георгиевна
 
ИСАЕВА Анастасия Георгиевна
“Бердәм Россия” фракциясе җитәкчесе урынбасары, хатын-кыз депутатларның “Мәрхәмәт – Милосердие” берләшмәсе җитәкчесе урынбасары
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
КАНТЮКОВ Рәфкать Габделхәй улы
 
КАНТЮКОВ Рәфкать Габделхәй улы
50 нче Биектау бермандатлы сайлау округы
КАСЫЙМОВ Илдус Әсгать улы
 
КАСЫЙМОВ Илдус Әсгать улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
КОЛЕСОВА Анастасия Николаевна
 
КОЛЕСОВА Анастасия Николаевна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
КОЛЬГИН Николай Васильевич
 
КОЛЬГИН Николай Васильевич
27 нче Девон бермандатлы сайлау округы
КОМАРОВ Фоат Фәһим улы
 
КОМАРОВ Фоат Фәһим улы
38 нче Зәй бермандатлы сайлау округы
КОМИСАРОВ Александр Владимирович
 
КОМИСАРОВ Александр Владимирович
“КПРФ” Татарстан төбәк бүлегеннән Бердәм республика округы
КУЗЬМИЧЁВА Елена Ивановна
 
КУЗЬМИЧЁВА Елена Ивановна
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЛАТЫЙПОВА Мөслимә Хәбри кызы
 
ЛАТЫЙПОВА Мөслимә Хәбри кызы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЛИГАЙ Вадим Александрович
 
ЛИГАЙ Вадим Александрович
2 нче Копылов бермандатлы сайлау округы
МӘГАНОВ Наил Өлфәт улы
 
МӘГАНОВ Наил Өлфәт улы
29 нчы Әлмәт бермандатлы сайлау округы
МАХЕЕВ Вадим Евгеньевич
 
МАХЕЕВ Вадим Евгеньевич
22 нче Боровецкое бермандатлы сайлау округы
МЕЗИКОВА Илсөя Хәммәт кызы
 
МЕЗИКОВА Илсөя Хәммәт кызы
Хатын-кыз депутатларның “Мәрхәмәт – Милосердие” берләшмәсе җитәкчесе
24 нче Студент бермандатлы сайлау округы
МИНҺАҖЕВ Вәгыйзь Васил улы
 
МИНҺАҖЕВ Вәгыйзь Васил улы
47 нче Кукмара бермандатлы сайлау округы
МИҢНЕГОЛОВ Фәрит Герт улы
 
МИҢНЕГОЛОВ Фәрит Герт улы
5 нче Елга аръягы бермандатлы сайлау округы
МИРГАЛИМОВ Хафиз Гаяз улы
 
МИРГАЛИМОВ Хафиз Гаяз улы
“КПРФ” Татарстан төбәк бүлегеннән Бердәм республика округы
МИРОНЧЕНКО Валерий Николаевич
 
МИРОНЧЕНКО Валерий Николаевич
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
МИСТАХОВ Ренат Искәндәр улы
 
МИСТАХОВ Ренат Искәндәр улы
31 нче Идел бермандатлы сайлау округы
МУГЕРМАН Роман Борисович
 
МУГЕРМАН Роман Борисович
Автозаводский одномандатный избирательный округ № 23
МУСИН Роберт Ренат улы
 
МУСИН Роберт Ренат улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
МӨХӘММӘДИЕВ Рөстәм  Нәбиулла улы
 
МӨХӘММӘДИЕВ Рөстәм Нәбиулла улы
39 нчы Азнакай бермандатлы сайлау округы
МӨХӘММӘТҖАНОВ Рәүфәл Сабир улы
 
МӨХӘММӘТҖАНОВ Рәүфәл Сабир улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
МӨХӘММӘТШИН Альберт Әхәт улы
 
МӨХӘММӘТШИН Альберт Әхәт улы
16 нчы Гвардия бермандатлы сайлау округы
НОГМАНОВ Рафил Габдерәфыйк улы
 
НОГМАНОВ Рафил Габдерәфыйк улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ПРОКОФЬЕВ Артем Вячеславович
 
ПРОКОФЬЕВ Артем Вячеславович
“КПРФ” Татарстан төбәк бүлегеннән Бердәм республика округы
РАКОВЕЦ Сергей Владимирович
 
РАКОВЕЦ Сергей Владимирович
13 нче Дәрвишләр бермандатлы сайлау округы
РӘХИМОВ Марат Муллаәхмәт улы
 
РӘХИМОВ Марат Муллаәхмәт улы
11 нче Горки бермандатлы сайлау округы
РӘХМӘТУЛЛИН Рауил Шәйдәүләт улы
 
РӘХМӘТУЛЛИН Рауил Шәйдәүләт улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
РАЧКОВ Сергей Геннадьевич
 
РАЧКОВ Сергей Геннадьевич
20 нче Электротехника бермандатлы сайлау округы
РЫБУШКИН Николай Николаевич
 
РЫБУШКИН Николай Николаевич
1 нче Айдаров бермандатлы сайлау округы
САБИРОВ Рөстәм Наил улы
 
САБИРОВ Рөстәм Наил улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
САДРИЕВ Камил Гайнетдин улы
 
САДРИЕВ Камил Гайнетдин улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
САДЫЙКОВ Марат Наил улы
 
САДЫЙКОВ Марат Наил улы
8 нче Чуйков бермандатлы сайлау округы
САДЫЙКОВА Разия Габделәхәт кызы
 
САДЫЙКОВА Разия Габделәхәт кызы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
СӘЛАХОВ Мәгъсүм Хәлимулла улы
 
СӘЛАХОВ Мәгъсүм Хәлимулла улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
САЛИХОВ Илгиз Мисбах улы
 
САЛИХОВ Илгиз Мисбах улы
40 нчы Нурлат бермандатлы сайлау округы
САЛИХОВ Ирек Фәрит улы
 
САЛИХОВ Ирек Фәрит улы
33 нче Төньяк-көнчыгыш бермандатлы сайлау округы
САМАРЕНКИН Дмитрий Анатольевич
 
САМАРЕНКИН Дмитрий Анатольевич
48 нче Лаеш бермандатлы сайлау округы
СЛАВУТСКИЙ Александр Яковлевич
 
СЛАВУТСКИЙ Александр Яковлевич
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
СМЫКОВ Виктор Васильевич
 
СМЫКОВ Виктор Васильевич
34 нче Чистай бермандатлы сайлау округы
СОЗИНОВ Алексей Станиславович
 
СОЗИНОВ Алексей Станиславович
3 нче Кремль бермандатлы сайлау округы
СӨЛӘЙМАНОВ Рәис Әхтәм улы
 
СӨЛӘЙМАНОВ Рәис Әхтәм улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
СӨЛӘЙМАНОВ Рифнур Хәйдәр улы
 
СӨЛӘЙМАНОВ Рифнур Хәйдәр улы
32 нче Бөгелмә бермандатлы сайлау округы
СЫРОВАЦКИЙ Михаил Федорович
 
СЫРОВАЦКИЙ Михаил Федорович
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ФӘХРЕТДИНОВ Альберт Шамил улы
 
ФӘХРЕТДИНОВ Альберт Шамил улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ФОМИЧЕВ Андрей Геннадьевич
 
ФОМИЧЕВ Андрей Геннадьевич
Мелекесский одномандатный избирательный округ № 18
ХӘБИБУЛЛИН Альберт Галимҗан улы
 
ХӘБИБУЛЛИН Альберт Галимҗан улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ҺАДИЕВ Таһир Галимҗан улы
 
ҺАДИЕВ Таһир Галимҗан улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ХӘЛИМОВ Рөстәм Хәмис улы
 
ХӘЛИМОВ Рөстәм Хәмис улы
28 нче Бигәш бермандатлы сайлау округы
ХАНБИКОВ Ринат Сәгыйть улы
 
ХАНБИКОВ Ринат Сәгыйть улы
42 нче Менделеевск бермандатлы сайлау округы
ХӨСНЕТДИНОВ Мөхәммәтвәли Гомәр улы
 
ХӨСНЕТДИНОВ Мөхәммәтвәли Гомәр улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЧЕРЕМНОВ Александр Павлович
 
ЧЕРЕМНОВ Александр Павлович
4 нче Яр буе бермандатлы сайлау округы
ШАҺИТОВ Марат Фоат улы
 
ШАҺИТОВ Марат Фоат улы
15 нче Азино бермандатлы сайлау округы
ШАМИЛОВ Илдар Әсхәт улы
 
ШАМИЛОВ Илдар Әсхәт улы
21 нче Вахитов бермандатлы сайлау округы
ШӘРИПОВ Алмаз Хантимер улы
 
ШӘРИПОВ Алмаз Хантимер улы
43 нче Ык буе бермандатлы сайлау округы
ШӘРИПОВ Ирек Илдус улы
 
ШӘРИПОВ Ирек Илдус улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ШӘФИГУЛЛИН Лотфулла Нурислам улы
 
ШӘФИГУЛЛИН Лотфулла Нурислам улы
14 нче Пионер бермандатлы сайлау округы
ШӘФИГУЛЛИН Ринат Илдус улы
 
ШӘФИГУЛЛИН Ринат Илдус улы
36 нчы Лениногорск бермандатлы сайлау округы
ЮНЫСОВ Рафаэль Сөләйман улы
 
ЮНЫСОВ Рафаэль Сөләйман улы
17 нче Комсомол бермандатлы сайлау округы
ЙОСЫПОВ Руслан Рафаил улы
 
ЙОСЫПОВ Руслан Рафаил улы
10 нчы Шаляпин бермандатлы сайлау округы
ЯҺУДИН Шакир Шәяхмәт улы
 
ЯҺУДИН Шакир Шәяхмәт улы
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе
ЯҺУДИН Шамил Габделхәй улы
 
ЯҺУДИН Шамил Габделхәй улы
35 нче Гаязов бермандатлы сайлау округы
ЯКУНИН Леонид Александрович
 
ЯКУНИН Леонид Александрович
Республика округы, “Бердәм Россия” сәяси партиясе


Депутат мөнбәре
МӨХӘММӘТШИН Фәрит Хәйрулла улы
МӨХӘММӘТШИН Фәрит Хәйрулла улы
Фәрит Мөхәммәтшин: “Хакимият гомерлеккә бирелми. Иң мөһиме – кеше булып калу”
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе “Шәһри Казан” газетасы баш мөхәррире Гөлнара Сабирова белән сәясәт, хакимият, гаилә һәм тормыш кыйммәтләре турында (2017 елның 19 мае)
Сылтамалар
Татарстанның яңа тарихында парламентаризм  үсешенең 25 еллыгы
Вакыйгалар календаре
дүшсишчәрпәнҗҗомшимякш
01
02
03
04
05
06
07
08
09
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
Сайттагы яңалык
24 май 2017
19 май 2017
18 май 2017
18 май 2017
17 май 2017
Яңалыкларга язылу
Сайтта сораштыру
Сезнеңчә яңа сайтта нәрсә җитешми?
интерактивлык, кире элемтә
рәсми документлар
фото һәм видео материаллар
җавап бирергә кыенсынам
Сылтамалар
Портал муниципальных образований Республики Татарстан
 Татарстан Республикасы Дәүләт Советының рәсми сайты, 2008 - 2016 еллар.
Сайтның администраторы
Материаллардан файдаланганда чыганакка сылтама ясау мәҗбүри.