Бүген 28 март 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы

08 октябрь 2019   |   Марат Әхмәтов Александр Невский Ордены белән бүләкләнде
Марат Әхмәтов Александр Невский Ордены белән бүләкләнде
Бүген Татарстан Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов Александр Невский Ордены белән бүләкләнде. Аны "Корстон" комплексында авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәтчәннәренең һөнәри бәйрәмендә Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов тапшырды.
04 октябрь 2019   |   Лилия Маврина Совет районында яшәүчеләрне Өлкәннәр көне белән тәбрикләде
Лилия Маврина Совет районында яшәүчеләрне Өлкәннәр көне белән тәбрикләде
Татарстанда Өлкәннәр көне декадасы бара. Республика районнарында һәм шәһәрләрендә бу нисбәттән кызыклы чаралар, очрашулар уздырыла. 4 октябрьдә Казан шәһәренең Совет районында яшәүче өлкәннәрне Дәүләт Советы Секретаре Лилия Маврина котлады.
03 октябрь 2019   |   Казанда «Йолдыз Сарае коллекциясендәге фотоларда патша Россиясе» дигән күргәзмә ачылды
Бүген Казан Кремленең "Манеж" күргәзмәләр залында "Йолдыз Сарае коллекциясендәге фотоларда патша Россиясе» дигән күргәзмә ачылды. Тантанада Татарстан Республикасы законнарының татар һәм рус телләрендәге текстлары тәңгәллеген билгеләү буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советы комиссиясе рәисе Римма Ратникова, Мәгариф, мәдәният, фән һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе урынбасары Людмила Рыбакова, Төркиянең Казандагы генераль консулы Исмет Эрикан, Төркия Республикасы Президенты Администрациясе каршындагы Дәүләт архив идарәсе җитәкчесе Угур Унал һәм башка рәсми затлар катнашты.
01 октябрь 2019   |   КПРФ фракциясе матбугат конференциясе үткәрде
КПРФ фракциясе матбугат конференциясе үткәрде
Бүген парламенттагы КПРФ фракциясе республика мәгълүмат чаралары өчен матбугат конференциясе уздырды. Парламентарийлар, Татарстан президентының еллык юлламасына бәйләп, депутатлар берләшмәсенең киләчәккә планнары турында сөйләделәр. Журналистлар белән очрашуда фракция җитәкчесе Хафиз Миргалимов, депутатлар Артем Прокофьев, Александр Комисаров һәм Фадбир Сафин катнашты.
01 октябрь 2019   |   2020 елга, 2021– 2022 еллар план чорына республика бюджеты турында закон проекты парламентка кертелде
“2020 елга, 2021– 2022 еллар план чорына Татарстан Республикасы бюджеты турында” Татарстан Республикасы законы проекты парламентка килеп иреште. Якын арада документ алдан карау өчен комитетларга биреләчәк һәм республиканың Төп финанс законы хакында фикер алышулар башланачак.
30 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин кыска вакытлы ялда
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин 30 нчы сентябрьдән кыска вакытлы ялга китте.
28 сентябрь 2019   |   ТР Дәүләт Советы каршындагы Яшьләр парламентының беренче утырышы узды
ТР Дәүләт Советы каршындагы Яшьләр парламентының беренче утырышы узды
Бүген Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин беренче чакырылыш ТР Яшьләр парламентының оештыру утырышында катнашты.
27 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин республика язучыларын иҗат берлегенең юбилее белән котлады
Фәрит Мөхәммәтшин республика язучыларын иҗат берлегенең юбилее белән котлады
27 сентябрьдә "Корстон" үзәгендә Татарстан язучылар берлегенең 85 еллыгына багышланган тантаналы җыелыш булды. Республика җитәкчелеге исеменнән язучылар оешмасын ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин котлады.
27 сентябрь 2019   |   Кытай делегациясе Татарстанның икътисади һәм мәдәни мөмкинлекләрен өйрәнә
Кытай делегациясе Татарстанның икътисади һәм мәдәни мөмкинлекләрен өйрәнә
Бөтенкытай Халык вәкилләре җыенының Даими комитеты Рәисе Ли Чжаньшу җитәкләгән делегация Татарстанга эш сәфәре белән килде. Көннең беренче яртысында делегация Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин озатуында Казан вертолет заводында һәм Казан федераль университетында булдылар.
26 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин "Казан" аэропортында Кытай парламенты делегациясен каршы алды
Фәрит Мөхәммәтшин "Казан" аэропортында Кытай парламенты делегациясен каршы алды
26 сентябрьдә "Казан" халыкара аэропортында ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Кытай Халык Республикасыннан килгән парламент делегациясен каршы алды. Бөтенкытай Халык вәкилләре җыенының Даими комитеты Рәисе Ли Чжаньшу җитәкләгән делегация Татарстанга эш сәфәре белән килде.
[ 1 ]    [ 2 ]    [ 3 ]    [ 4 ]    [ 5 ]

07 октябрь 2019