Бүген 28 март 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы

10 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Галимҗан Ибраһимов исемендәге Тел, әдәбият һәм сәнгать институты оешуга 80 ел тулу уңаеннан котлады
Фәрит Мөхәммәтшин  Галимҗан Ибраһимов исемендәге Тел, әдәбият һәм сәнгать институты оешуга 80 ел тулу уңаеннан котлады
Татарстанның Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин ТР Фәннәр академиясенең Галимҗан Ибраһимов исемендәге Тел, әдәбият һәм сәнгать институты оешуга 80 ел тулу уңаеннан тантаналы утырышта ведомствоның төп эшчәнлеге татар телен яклау дип белдерде.
08 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин:"Парламентта тормыш күргән депутатлар да, яшьләр дә кирәк"
Фәрит Мөхәммәтшин:"Парламентта тормыш күргән депутатлар да, яшьләр дә кирәк"
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин бердәм мәгълүмат үзәгендә узган матбугат очрашуында парламентның яңа составын ничек күз алдына китерүе турында сөйләде.
08 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин:«Сайлаучыларның лаеклы бәясен алырбыз дип уйлыйм»
Фәрит Мөхәммәтшин:«Сайлаучыларның лаеклы бәясен алырбыз дип уйлыйм»
Татарстан парламенты башлыгы Фәрит Мөхәммәтшин Казанның Вахитов районындагы 116нчы лицей базасында оештырылган 43нче участокта алтынчы чакырылыш ТР Дәүләт Советы депутатларын сайлауда тавыш бирде.
07 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин сәламәтлек саклау учреждениеләренә микроавтобус ачкычлары тапшырды
Фәрит Мөхәммәтшин сәламәтлек саклау учреждениеләренә  микроавтобус ачкычлары тапшырды
7 сентябрьдә республиканың муниципаль районнары сәламәтлек саклау учреждениеләре автопаркы 42 яңа ашыгыч ярдәм күрсәтү машиналары белән тулыландырылды. 39 район вәкиленә Ford Tranzit микроавтобуслары ачкычларын ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин тапшырды.
06 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин 80 илдән килгән волонтерларны сәламләде
Фәрит Мөхәммәтшин 80 илдән килгән волонтерларны сәламләде
Бүген Казанда «Идел» Яшьләр үзәге базасында FISU Volunteer Leaders Academy III Халыкара белем бирү форумы ачылды. Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин 80нән артык илдән килгән волонтерларны сәламләде.
05 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Халыклар дуслыгы йортларына микроавтобус ачкычлары тапшырды
Фәрит Мөхәммәтшин Халыклар дуслыгы йортларына микроавтобус ачкычлары тапшырды
Бүген Казанда Дәүләт Советы Рәисе, Татарстан халыклары ассамблеясе советы рәисе Фәрит Мөхәммәтшин республиканың биш районындагы Халыклар дуслыгы йортларына «Форд Транзит» микроавтобуслары ачкычларын тапшырды.
04 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Казан авиация заводы эшчеләре белән очрашты
Фәрит Мөхәммәтшин Казан авиация заводы эшчеләре белән очрашты
Бүген Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Сергей Горбунов исемендәге Казан авиация заводында булды. Парламент башлыгы предприятие директоры Николай Савицких озатуында цехлар карап йөрде һәм яңартылган Ту-160 очкычы цехында эшчеләр белән очрашты.
03 сентябрь 2019   |   Татарстан парламентында Германия делегациясе булып китте
Татарстан парламентында Германия делегациясе булып китте
3 сентябрьдә бер төркем немец сәясәтчеләре Татарстана парламентында булып китте. Алар Казанга "Татарстан һәм Бавария мисалында Россиядә һәм Германиядә федерализм торышы" дигән Россия-Германия диалогы кысаларында килгән иделәр. Делегация белән Дәүләт Советының Икътисад, инвестицияләр һәм эшмәкәрлек комитеты рәисе Марат Галиев очрашты.
02 сентябрь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Менделеевскида социаль объектлар карады
Фәрит Мөхәммәтшин Менделеевскида социаль объектлар карады
Дәүләт Советы Рәисенең эшлекле сәфәре Менделеевск районында дәвам итте. Парламент җитәкчесе Белем көне уңаеннан үткәрелгән тантаналы линейкада катнашты, шулай ук республика программалары буенча төзелгән һәм ремонтланган социаль объектларны карады.
02 сентябрь 2019   |   Яр Чаллыда - яна мәктәп
Яр Чаллыда - яна мәктәп
Яр Чаллының 65нче микрорайонында бүген яңа мегамәктәп үз ишекләрен ачты. Белем көне уңаеннан оештырылган тантанада катнашучыларны республика җитәкчелеге исеменнән Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин сәламләде.
[ 3 ]    [ 4 ]    [ 5 ]    [ 6 ]    [ 7 ]    [ 8 ]    [ 9 ]

02 июль 2019