Бүген 19 апрель 2024

20 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин: "Коммерцияле булмаган оешмалар ярдәм күрсәтү мөмкинлеген таба"
Коммерцияле булмаган оешмалар авыр тормыш хәлендә калган кешеләргә ярдәм итү мөмкинлеген таба. Бу хакта бүген Әлмәттә Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин иң яхшы социаль проектлар авторларына «Татнефть» ГАҖ грантларын тапшыру тантанасында әйтте.
19 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Чаллыда яңа КАМАЗ моделен сынап карады
Фәрит Мөхәммәтшин Чаллыда яңа КАМАЗ моделен сынап карады
Татарстанның Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин "КАМАЗ" заводының фәнни-техник үзәгендә булды. Биредә ул яңа КАМАЗ 54901 моделен карады.
19 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин: "Тармак министрлыклары авыл халкына ярдәм итәргә тиеш"
Фәрит Мөхәммәтшин: "Тармак министрлыклары авыл халкына ярдәм итәргә тиеш"
Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгыннан кала, башка тармак министрлыклары да авыл халкының мәшгульлеген кайгыртырга тиеш. ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин бу хакта Тукай районында авыл халкының эшлеклелек активлыгын арттыруга багышланган киңәшмәдә әйтте.
16 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин «Ямашнефть»нең 50 еллыгы уңаеннан уздырылган чарада булды
Фәрит Мөхәммәтшин «Ямашнефть»нең 50 еллыгы уңаеннан уздырылган чарада булды
«Татнефть» бүлекчәләре хезмәткәрләре «кара алтын»ны табып кына калмый, территорияләрендә эшли торган районнар үсешенә дә зур өлеш кертә. Бу хакта Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин «Ямашнефть» нефть-газ чыгару идарәсенең 50 еллыгы уңаеннан уздырылган чарада әйтте.
14 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Түбән Камада булды
Фәрит Мөхәммәтшин Түбән Камада булды
14 августта ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Түбән Кама муниципаль районына сәфәр кылды. Анда ул тоташ металл кордлы шиннар заводы эшчеләре белән аралашты һәм яңа мәктәп төзелеше белән танышты.
13 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Казахстан Республикасының Казандагы Генераль консулы белән очрашты
Бүген ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Казахстан Республикасының Казандагы Генераль консулы Җанболат Мурзалинны кабул итте. Парламент башлыгы Казахстан дипломатын Татарстандагы эшчәнлеге башлану белән котлады.
12 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин: Халыкның эшчәнлек активлыгын уртача дәрәҗәгә җиткерәсе иде
Фәрит Мөхәммәтшин: Халыкның эшчәнлек активлыгын уртача дәрәҗәгә җиткерәсе иде
Татарстанның Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин авыл халкының эшчәнлек активлыгын уртача дәрәҗәгә җиткерү теләген белдерде. Бу хакта ул Яшел Үзәндә зональ семинар-киңәшмәдә әйтте.
07 август 2019   |   Әзербайҗан һәм Татарстан парламентлары тыгыз хезмәттәшлек итә ала, дип саный Разил Вәлиев
Узган анада Дәүләт Советыың Мәгариф, мәдәният, фән һәм милли мәсьәләләр комитеты рәисе Разил Вәлиев Баку шәһәрендә Әзербайҗан парламентарийлары, галимнәре, мәдәният әһелләре һәм җирле татар оешмалары вәкилләре белән очрашты. Аның бу сәфәре Әзербайҗан Республикасы Милли Мәҗлесе депутаты, профессор Ганира Пашаева чакыруы һәм Евразия халыкара эзләнүләр институты белән Бөтендөнья яшь төрки язучылар берлеге ярдәме нәтиҗәсендә оештырылган иде.
06 август 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Теләчедә авыл җирлекләре башлыкларына үгет-нәсихәт бирде
Фәрит Мөхәммәтшин Теләчедә авыл җирлекләре башлыкларына үгет-нәсихәт бирде
Бүген Татарстанның Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Теләчедә авыл халкының эшлеклелек активлыгын арттыру буенча семинар-киңәшмәдә авыл җирлекләре башлыкларының ролен билгеләп үтте. Аларга үгет-нәсихәт бирде.
31 июль 2019   |   Яшьләр парламентына кандидатларны теркәү башланды
Яшьләр парламентына кандидатларны теркәү башланды
Татарстанда беренче чакырылыш Яшьләр парламентына сайлану өчен яшьләрдән гаризалар кабул итә башладылар. Дәүләт Советы каршындагы әлеге орган әгъзасы булырга теләүчеләрне кандидат буларак теркәү https://molparlament.tatar/ сайтында оештырылды.
[ 5 ]    [ 6 ]    [ 7 ]    [ 8 ]    [ 9 ]    [ 10 ]    [ 11 ]

28 май 2019