Бүген 18 апрель 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы

11 июль 2019   |   Татарстан Президенты бишенче чакырылыш Дәүләт Советы эшенә бәя бирде
Татарстан Президенты бишенче чакырылыш Дәүләт Советы эшенә бәя бирде
Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов бишенче чакырылыш Дәүләт Советы депутатларына рәхмәтен җиткерде. Парламентның соңгы биш елдагы эшенә бәя биреп, ул бүген 49нчы утырышта чыгыш ясады.
11 июль 2019   |   Китапханәләр һәм китапханә эше турында закон кабул ителде
Китапханәләр һәм китапханә эше турында закон кабул ителде
Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советы кырык тугызынчы утырышында «Китапханәләр һәм китапханә эше турында» закон проекты каралды.
11 июль 2019   |   Дәүләт Советының 49 нчы утырышы ачылды
Дәүләт Советының 49 нчы утырышы  ачылды
Бүген, иртәнге сәгать унда бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының кырык тугызынчы утырышы ачылды. Чарада Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов катнаша. Утырыш парламент башлыгы Фәрит Мөхәммәтшин рәислегендә уза.
10 июль 2019   |   КПРФ фракциясе депутатлары журналистларга бишенче чакырылыш Дәүләт Советында эшл йомгаклары турында сөйләделәр
Бүген Дәүләт Советындагы КПРФ фракциясе республика мәгълүмат чаралары вәкилләре өчен матбугат конференциясе уздырды. Коммунист-депутатларның соңгы биш елда башкарган эшләренә багышланган очрашуда фракция җитәкчесе Хафиз Миргалимов, депутатлар Артем Прокофьев һәм Александр Комисаров катнаштылар.
08 июль 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин “Сәләт”тә яшьләргә дискуссия мәйданы булдырырга тәкъдим итте
Фәрит Мөхәммәтшин “Сәләт”тә яшьләргә дискуссия мәйданы булдырырга тәкъдим итте
Бүген Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Алексеевск районында Биләр тыюлыгы территориясендә уза торган “Сәләт” форумында булды. Парламент башлыгы биредә үсеп килүче буынны борчыган сәяси мәсьәләләр турында фикер алышу өчен дискуссион мәйданчык булдырырга тәкъдим итте.
07 июль 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин Мәскәү Сабан туенда: "Россия күпмилләтле халкының йолалары белән яши"
Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Россия күпмилләтле халкының матур гореф-гадәтләре белән яши дип саный. Бу фикерен ул 6 июльдә Мәскәүдә узган “Сабантуй-2019” халыкара фестивалендә әйтте.
04 июль 2019   |   Бәйсез экспертлар коррупциягә каршы экспертизалар уздыруда мөһим роль уйный, дип саный белгечләр
Бүген Дәүләт Советында "Татарстан Республикасының башкарма хакимият һәм җирле үзидарә органнарында норматив һәм хокукый актларда коррупцияга каршы экспертиза турында" дип аталган һматбугат конференциясе булды. Республика ММЧ вәкилләре сорауларына парламентның Законлылык һәм хокук тәртибе комитеты рәисе Шакир Яһудин, Татарстан юстиция министрының беренче урынбасары Айнур Галимов һәм Татарстан Прокуратурасының коррупцияга каршы законнарның үтәлешен тикшерү бүлеге җитәкчесе Ринат Латыйпов җавап бирде.
04 июль 2019   |   Дәүләт Советының 49 нчы утырышы 11 июльдә була
Дәүләт Советының 49 нчы утырышы 11 июльдә була
Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының кырык тугызынчы утырышы 11 июльгә билгеләнде. Бу хакта карар бүген парламент башлыгы Фәрит Мөхәммәтшин рәислегендә узган Президиум утырышында кабул ителде.
03 июль 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин:"Словакия делегациясе визиты файдалы хезмәттәшлек өчен зур мөмкинлекләр булуын күрсәтте"
"Словакия делегациясе визиты, кичә булган очрашулар һәм элемтәләр, республикаларның үзара файдалы хезмәттәшлеге өчен зур мөмкинлекләр булуын күрсәтте", – диде Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин бүген Казанда ачылган «Татарстан-Словакия» бизнес-форумында.
03 июль 2019   |   Марат Галиев: "Сәнәгатьне үстерү «Хезмәт җитештерүчәнлеге» проекты белән бәйле"
Марат Галиев: "Сәнәгатьне үстерү «Хезмәт җитештерүчәнлеге» проекты белән бәйле"
2 июльдә Икътисад, инвестицияләр һәм эшкуарлык комитеты әгъзалары республика сәнәгать министрлыгы вәкилләре белән «Хезмәт җитештерүчәнлеге» илкүләм проектын киләчәктә гамәлгә ашыру турында фикер алыштылар. Икътисад комитеты башлыгы Марат Галиев республика сәнәгать үсеше шушы проект белән бәйле дип саный.
[ 7 ]    [ 8 ]    [ 9 ]    [ 10 ]    [ 11 ]    [ 12 ]    [ 13 ]

09 апрель 2019