Бүген 18 май 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы
Эшчәнлек

Мероприятия

26 декабрь 2016

Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының егерме дүртенче утырышы каравына түбәндәге мәсьәләләрне кертергә:

1. Татарстан Республикасы җәмәгать судьясын сайлау турында.
2. Татарстан Республикасы Зеленодольск суд районы буенча 4 нче суд участогы җәмәгать судьясы вазыйфаларын башкару турында.
3. Татарстан Республикасы Казан шәһәренең Яңа Савин суд районы буенча 6 нчы суд участогы җәмәгать судьясы вазыйфаларын башкару турында.
4. “Татарстан Республикасының аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында” 289-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты хакында (II укылыш).
5. “Татарстан Республикасында хокук бозуларны профилактикалау турында” 288-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты хакында (II укылыш).
6. “Аерым муниципаль берәмлекләрнең территорияләре чикләрен үзгәртү һәм “Ютазы муниципаль районы” муниципаль берәмлегенең һәм аның составындагы муниципаль берәмлекләрнең территорияләре чикләрен билгеләү һәм аларның статусы турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында” 292-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
7. “Татарстан Республикасында музейлар һәм музей эше турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында” 290-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
8. “Татарстан Республикасы документларының мәҗбүри нөсхәсе турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында” 291-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
9. 2017 елга Татарстан Республикасы Дәүләт Советында закон проекты эшенең якынча планы проекты турында.
10. 2017 елга Татарстан Республикасы Дәүләт Советының башка дәүләтләр, Россия Федерациясе субъектлары парламентлары һәм халыкара парламент оешмалары белән хезмәттәшлегенең якынча планы проекты турында.
11. “Россия Федерациясе Шәһәр төзелеше кодексының 8 статьясына үзгәреш кертү турында” федераль закон проектын Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасына кертү буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советының закон чыгару инициативасы хакында.
12. 2016 елда Татарстан Республикасында мәгарифне үстерү программаларын гамәлгә ашыру барышы турында доклад.
13. “Россия Федерациясендә мәгариф турында” Федераль законга үзгәрешләр кертү хакында” 19750-7 номерлы федераль закон проекты турында (мәгариф оешмаларының төп бүлекчәләрен булдыру һәм аларның эшчәнлеге өлешендә).
14. “Россия Федерациясе Торак кодексына үзгәреш кертү турында” 6884-7 номерлы федераль закон проекты хакында (капиталь ремонтка кертемнең минималь күләмен арттыруны чикләү өлешендә).
15. “Россия Федерациясенең аерым закон актларына каты коммуналь калдыкларны җыюны һәм утильләштерүне оештыру өлешендә үзгәрешләр кертү турында” 10667-7 номерлы федераль закон проекты хакында.
16. “Җир асты байлыклары турында” Россия Федерациясе Законына юл эшчәнлеген башкаруга дәүләт (муниципаль) контрактын яисә шартнамәне үтәгәндә җирле әһәмияттәге җир асты байлыклары кишәрлекләреннән гомумтаралган файдалы казылмаларны өйрәнү һәм чыгару өчен файдалану хокукы бирү мәсьәләсе буенча үзгәрешләр кертү хакында” 32848-7 номерлы федераль закон проекты турында.
17. “Коррупциягә каршы көрәш турында” Федераль законның 12.1 статьясына үзгәрешләр кертү хакында” 15070-7 номерлы федераль закон проекты турында (дәүләт һәм муниципаль вазыйфаларны биләүгә дәгъва кылучы затларның хокукларын һәм бурычларын унификацияләү өлешендә).
18. “Россия Федерациясендә җирле үзидарә оештыруның гомуми принциплары турында” Федераль законның 28 һәм 44 статьяларына үзгәрешләр кертү хакында” 17236-7 номерлы федераль закон проекты хакында (гавами тыңлаулар уздыру мәсьәләсе буенча).
19. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына үзгәрешләр кертү хакында” 1142891-6 номерлы федераль закон проекты турында (кара металл калдыкларын, төсле металларны әзерләү, саклау, эшкәртү һәм гамәлгә ашыру буенча эшкуарлык эшчәнлеген лицензиясез гамәлгә ашырган өчен административ җаваплылык билгеләү хакында).
20. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына үзгәрешләр кертү хакында” 16328-7 номерлы федераль закон проекты турында (Кодексның аерым нигезләмәләрен төгәлләштерү өлешендә).
21. Хөкүмәт сәгате: “Татарстан Республикасының һәм “Россия тимер юллары” ААҖнең уртак проектлары һәм республикада тимер юл транспортын алга таба үстерү перспективалары турында”.