Бүген 3 май 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы
Эшчәнлек

Мероприятия

Бишенче чакырылыш Татарстан Республикасы Дәүләт Советының егерме сигезенче утырышы

11 май 2017

1. Татарстан Республикасы җәмәгать судьясын сайлау турында.
2. Татарстан Республикасы Әгерҗе суд районы буенча 2 нче суд участогы җәмәгать судьясы вазыйфаларын башкару турында.
3. “Татарстан Республикасында матди булмаган мәдәни мирас турында” 302-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты хакында (III укылыш).
4. “Татарстан Республикасында шәһәр төзелеше эшчәнлеге турында” Татарстан Республикасы Законының 17 һәм 18 статьяларына үзгәрешләр кертү хакында” 337-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (II укылыш).
5. “Казан шәһәре муниципаль берәмлеге территориясе чикләре һәм аның статусы турында” Татарстан Республикасы Законының 1 статьясына һәм “Чаллы шәһәре” муниципаль берәмлеген төзү, аның чикләрен билгеләү һәм аңа шәһәр округы статусын бирү турында” Татарстан Республикасы Законының 2 статьясына үзгәрешләр кертү хакында” 342-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
6. “Татарстан Республикасында Кеше хокуклары буенча вәкаләтле вәкил турында” Татарстан Республикасы Законының 12 статьясына үзгәреш кертү хакында” 343-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
7. “Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары җирле үзидарә органнарына күпфатирлы йортларны һәм (яисә) күчемсез мөлкәтнең бүтән объектларын өлешле төзү өлкәсендә дәүләт тикшереп торуын һәм күзәтчелеген гамәлгә ашыру буенча Татарстан Республикасы дәүләт вәкаләтләрен бирү турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында” 338-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
8. “Татарстан Республикасы Җир кодексының 333 статьясына үзгәреш кертү турында” 345-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты хакында (I укылыш).
9. “Татарстан Республикасында гражданнарның сәламәтлеген саклау өлкәсендәге аерым мәсьәләләрне җайга салу турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәреш кертү хакында” 340-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты турында (I укылыш).
10. “Муниципаль районнарның һәм шәһәр округларының җирле үзидарә органнарына җәмәгать урыннарында исерек хәлдә булган һәм мөстәкыйль рәвештә йөрү яисә тирә-юньдә ориентлашу сәләтен югалткан затларга махсуслаштырылган учреждениеләрдә хезмәт күрсәтү буенча Татарстан Республикасы дәүләт вәкаләтләрен бирү турында” 341-5 номерлы Татарстан Республикасы законы проекты хакында (I укылыш).
11. А.А. Хәммәтованың Татарстан Республикасы Конституция суды судьясы вәкаләтләрен вакытыннан алда туктату турында.
12. “Россия Федерациясе эчке эшләр органнары хезмәткәрләренә социаль гарантияләр һәм Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында” Федераль законга үзгәреш кертү хакында” 131631-7 номерлы федераль закон проекты турында (бер мәртәбә бирелә торган социаль түләүне бирү тәртибен төгәлләштерү өлешендә).
13. “Юл хәрәкәте иминлеге турында” Федераль законга һәм Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына үзгәрешләр кертү хакында” Федераль законның 3 статьясына үзгәреш кертү турында” 142751-7 номерлы федераль закон проекты хакында (машина йөртү таныклыкларын алмаштыру срогын озайту өлешендә).
14. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына ветеринариядә куллану өчен ялган, контрафакт, начар сыйфатлы һәм теркәлмәгән дарулар әйләнешенә каршы көрәш өлешендә үзгәрешләр кертү хакында” 125667-7 номерлы федераль закон проекты турында.
15. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына мәгълүматны фаш итү стандартларын бозган өчен җаваплылык билгеләү өлешендә үзгәрешләр кертү хакында” 133087-7 номерлы федераль закон проекты турында.
16. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына үзгәрешләр кертү хакында” 127297-7 номерлы федераль закон проекты турында (гражданнарның автобуслар, трамвайлар, троллейбуслар түбәләрендә яисә пассажирлар йөрү өчен җайлаштырылмаган башка урыннарда баруы өчен административ җаваплылык билгеләү өлешендә).
17. “Административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе кодексына үзгәрешләр кертү хакында” 130151-7 номерлы федераль закон проекты турында (таможня эше өлкәсендә административ хокук бозулар өчен штрафлар түләү өлешендә).
18. “Россия Федерациясе Торак кодексының 161 статьясына үзгәрешләр кертү турында” 1104591-6 номерлы федераль закон проекты хакында (күпфатирлы йорттагы урыннар милекчеләре әлеге йортка идарә итү ысулын сайларга тиеш булган срокны кыскарту мәсьәләсе буенча).
19. “Электр энергетикасы турында” Федераль законга йөкләнештән файдалана ала торган кулланучыларга карата куелган таләпләрне камилләштерү өлешендә үзгәрешләр кертү хакында” 126922-7 номерлы федераль закон проекты турында.
20. “Этил спиртын, алкоголь продукциясен һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм аларның әйләнешен дәүләт җайга салуы һәм алкоголь продукциясен куллануны (эчүне) чикләү турында” Федераль законга үзгәрешләр кертү хакында” 137528-7 номерлы федераль закон проекты турында (спиртлы ашарга яраксыз продукцияне ваклап сатуны җайга салу өлешендә).
21. “Россия Федерациясендә халыкны эш белән тәэмин итү турында” Россия Федерациясе Законына үзгәрешләр кертү хакында” 129812-7 номерлы федераль закон проекты турында (чакырылыш буенча хәрби хезмәттән азат ителгән затларга эшсезлек буенча пособие исәпләү шартларын төгәлләштерү өлешендә).