Бүген 2 май 2024
Татарстан Республикасы Дәүләт Советы 100 депутаттан тора. Дәүләт Советы депутатлары, әлеге статьяның икенче өлешендә билгеләнгән очрактан тыш, депутат эшчәнлеген төп эшчәнлекләреннән аерылмыйча...

Татарстан Республикасы Конституциясенең 68 һәм 70 статьясы

16 июнь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин һәм Константин Толкачев Ык буе Сабан туе кунаклары булдылар
Фәрит Мөхәммәтшин һәм Константин Толкачев Ык буе Сабан туе  кунаклары булдылар
Бүген Актанышта Ык буе Сабан туе булды. Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин һәм Башкортстан Дәүләт Корылтае Рәисе Константин Толкачев бәйрәм кунаклары булдылар.
14 июнь 2019   |   Татарстан бакчачылык ширкәтләренә ярдәм чараларының гамәлдә булу вакытын озайту турында закон чыгару инициативасы белән чыгарга әзер, дип белдерде Фәрит Мөхәммәтшин
Бүген Татарстан Дәүләт Советы Рәисе, «Бердәм Россия» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге Секретаре Фәрит Мөхәммәтшин Югары Ослан районында сәнәгать зонасы һәм үзәк район хастаханәсе предприятиеләре эше белән танышты. Чара Югары Ослан районында «Бердәм Россия» көне кысаларында узды.
11 июнь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин җәмәгать судьяларына таныклыклар тапшырды
Фәрит Мөхәммәтшин җәмәгать судьяларына таныклыклар тапшырды
Бүген, Россия көне алдыннан, ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Татарстан Республикасы җәмәгать судьяларына таныклыклар тапшырды.
10 июнь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин «Авторетроклуб-21» ретромашиналар хәрәкәтенә старт бирде
Фәрит Мөхәммәтшин «Авторетроклуб-21» ретромашиналар хәрәкәтенә старт бирде
ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин «Авторетроклуб-21» ретромашиналар хәрәкәтенә старт бирде. Колонна «Медведь» раллиенда катнашу өчен Ярославль шәһәренә юл тотты.
10 июнь 2019   |   Евразия икътисади берлеге составында Парламент Ассамблеясы булырга тиеш, дип саный Фәрит Мөхәммәтшин
Бүген Казанда "Евразиянең интеграция һәм модернизация куәте: торышы, проектлары һәм гамәлгә ашыру рәвеше" дип аталган VIII Евразия фәнни-гамәли форумы ачылды. Евразия икътисади берлегенә керүче илләрдән килгән сәясәтчеләр, экспертлар һәм фәнни җәмәгатьчелекнең игътибар үзәгендә Евразия киңлекләрендә интеграция мәсьәләләре иде. Республика җитәкчелеге исеменнән форумда катнашучыларны Татарстан Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин сәламләде.
08 июнь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин: "Сабантуй төрле халыкларны һәм кыйтгаларны берләштерә..."
Фәрит Мөхәммәтшин: "Сабантуй төрле халыкларны һәм кыйтгаларны берләштерә..."
Бүген Теләче районнында Сабан туе булды. Мәйдан кунакларын республика җитәкчелеге исеменнән Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин тәбрикләде. "Сабантуй - көтеп алына торган бәйрәм, хәзер ул төрле халыкларны һәм кыйтгаларны берләштерә!" - диде парламент башлыгы сәламләү сүзендә.
06 июнь 2019   |   Быел Татарстан икьтисадына 60 миллиардтан артыграк акча җәлеп итәргә ниятләнә
Быел Татарстан икьтисадына 60 миллиардтан артыграк акча җәлеп итәргә ниятләнә
Бүген «Казан Экспо» халыкара күргәзмәләр үзәгендә ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшинның Татарстаннан сайланган РФ ФС Федерация Советы әгъзалары һәм Дәүләт Думасы депутатлары белән очрашуы булды. Чарага республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре дә чакырылган иде. Эшлекле сөйләшүдә сүз Татарстан икътисадына федераль бюджеттан акчалар җәлеп итү, Татарстанның федераль максатчан программаларда һәм илкүләм проектларда катнашуы хакында барды.
06 июнь 2019   |   Фәрит Мөхәммәтшин:" Тел - халыкның җаны һәм җәмгыятьнең рухи-әхлакый сәламәтлеге индикаторы"
Бүген Муса Җәлил исемендәге Татар дәүләт опера һәм балет театры янындагы бөек рус шагыйре Александр Пушкин һәйкәле каршында Пушкинның туган көне уңаеннан традицион шигъри митинг узды. ТР Дәүләт Киңәшчесе Минтимер Шәймиев һәм ТР Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин Александр Пушкин һәйкәленә чәчәкләр салды.
05 июнь 2019   |   Татарстан депутатлары алимент түләттерү тәртибен камилләштерергә тәкъдим итә
Татарстан депутатлары алимент түләттерү тәртибен камилләштерергә тәкъдим итә
Татарстан Дәүләт Советы депутатлары, алимент бурычларын санаганда, төбәктәге уртача хезмәт хакы күләмен исәпкә алучы закон иницативасын әзерләгән. Якын арада ул РФ Дәүләт Думасына җибәреләчәк. Бу мәсьәлә бүген бишенче чакырылыш Дәүләт Советының 48нче утырышында каралды.
05 июнь 2019   |   Республика бюджетына үзгәрешләр кертелә
Республика бюджетына үзгәрешләр кертелә
Татарстан Дәүләт Советы депутатлары “2019 елга, 2020 һәм 2021 еллар план чорына Татарстан Республикасы бюджеты турында” Татарстан Республикасы Законына үзгәрешләр кертү хакында” закон проектын карады. Аны финанс министры Радик Гайзатуллин тәкъдим итте.
[ 10 ]    [ 11 ]    [ 12 ]    [ 13 ]    [ 14 ]    [ 15 ]    [ 16 ]

27 февраль 2019